Zabawa na śniegu, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić kondycję fizyczną. Należy jednak pamiętać, że podstawą jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

Takie przesłanie miało spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji z Chodzieży oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Chodzieży, które odbyło się w dniu 09 lutego 2024 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie.

W ramach cyklu zajęć "Bezpieczne ferie" młodzież została uwrażliwiona na zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się w czasie ferii. Ostrożności nigdy nie jest za wiele zarówno w zabawach, jak i w sytuacjach codziennych. Uczestnicy z uwagą słuchali o sytuacjach zagrożenia, z jakimi spotykają się policjanci w swojej pracy i ich konsekwencjach. Poruszone zostały także kwestie bezpieczeństwa w sieci, ochrony swoich danych i nieotwierania podejrzanych wiadomości i plików, jakie przychodzą na pocztę elektroniczną. Ważna także jest kwestia zdrowia i nienarażania się na możliwości infekcji. Młodzież poznała również skutki zdrowotne i społeczne dotyczące zażywania narkotyków i dopalaczy. Wskazano również regulacje prawne i odpowiedzialność karna za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała prelekcji, w ten sposób mogli zacząć bezpieczne ferie.

Zdjęcia: Janusz Wyszyński
Tekst: Janusz Wyszyński, Magdalena Konys

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.