• Kontrast strony

W ramach akcji „Dzielmy się zdrowiem i życiem” zainicjowanej przez Ogólnopolską Kapitułę Samorządności Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy, uczestnicy wolsztyńskiego Hufca Pracy 15-24 włączyli się w oddawanie krwi.

To już druga tego typu akcja włączająca uczestników w działania promujące krwiodawstwo. Pierwszą było spotkanie edukacyjne z ratownikiem medycznym, który zwiększył świadomość młodzieży w zakresie krwiodawstwa oraz przedstawił korzyści płynące z takich inicjatyw. W związku z tym, dnia 8 kwietnia 2022 roku chcący oddać krew uczestnicy wraz z wychowawcą udali się do oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wolsztynie. Na miejscu przedstawiono im wszystkie procedury, które trzeba spełnić, aby zostać dawcą krwi. Po dokonaniu rejestracji i pozytywnym zakwalifikowaniu ich przez lekarza mogli przystąpić do donacji. Po wszystkim wychowankowie stwierdzili, że są z siebie dumni i zapowiedzieli, że z całą pewnością nie była to jednorazowa akcja z ich strony. Ich postawa zasługuje na szczególną pochwałę, choćby z uwagi na chęć niesienia pomocy innym ludziom. Pomocy, która w niektórych wypadkach może nawet uratować życie.

Tekst i zdjęcia: Anna Kozłowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.