
Przez cały okres wakacji realizowane są wszelkie działania związane z promocją i rekrutacją konińskiego hufca. Oprócz listów, maili i informatorów wysłanych do konińskich i okolicznych szkół, cyklicznie odbywają się również spotkania z dyrekcją i pedagogami.
Podczas spotkań na bieżąco przedstawiana jest oferta działań Hufca Pracy i szeroka możliwość wsparcia młodzieży zarówno ze szkół podstawowych, jak i branżowych, która ma trudności z ukończeniem szkoły i funkcjonowaniem w jej środowisku. Rozmowy z dyrektorami przebiegają w miłej atmosferze, w której każda ze stron ma możliwość poznania swoich wzajemnych preferencji co do współpracy oraz zastanowienia się nad odpowiednią pomocą dla potrzebującej wsparcia młodzieży.
Wakacje minęły, jednakże starania kadry hufca wraz z nim się nie kończą. Na kolejny miesiąc zaplanowane są kolejne spotkania w placówkach oświatowych oraz wizyty w bieżących i nowych zakładach pracy.
Tekst: Marta Marcinkowska
Zdjęcia: Anna Nowakowska-Pytlak