• Kontrast strony

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Szamocinie realizowany jest wojewódzki program edukacyjny "Dbaj o swoje bezpieczeństwo". Jego celem jest między innymi: popularyzacja wiedzy na temat stanu wolnego od zagrożeń i zapewnienie ochrony przed utratą życia i zdrowia.

4 października 2023 roku Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskowie – Pan Dawid Jankiewicz i Pan Kazimierz Krzycki przeprowadzili ćwiczenia bojowe. Młodzież na czas rozwinęła węże strażackie i połączyła odpowiednie odcinki. Następnie za pomocą prądownicy sterowali strumieniem wody. Uczestnicy umyli zabawki oraz przyrządy siłowni zewnętrznej. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskowie opowiedzieli, jak pomóc ofierze wypadku. Zaprezentowali, jak wykorzystuje się opaski uciskowe do tamowania krwotoków. Mężczyźni przestrzegli uczestników przed podejmowaniem ryzykownych zachowań zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Na koniec młodzież została zaproszona na poczęstunek. Chętne osoby mogły usmażyć kiełbasę w ognisku. Na wszystkich przybyłych czekało ciasto upieczone przez młodzież kształcącą się w zawodzie kucharz.

– Cieszymy się z zainteresowania młodzieży działaniami Ochotniczej Straży Pożarnej. To właśnie te jednostki, często są pierwsze na miejscu zdarzenia i udzielają pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczają miejsce wypadku – skomentował Radosław Makarewicz – Kierownik internatu.

6.10.2023 OSIW Sz 2

Tekst i zdjęcia: Natalia Ptakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.