Co roku w grudniu w Ostrzeszowie obchodzony jest Dzień Dawcy Szpiku. Ma on za zadanie promować w społeczeństwie oddawanie szpiku kostnego oraz zachęcać do rejestrowania się jako potencjalny dawca w bazie DKMS. Jest to również dzień podnoszenia świadomości o tym, kto może być dawcą i dlaczego jest to tak bardzo ważne.

Zostając dawcą szpiku, możemy uratować komuś życie!

Z tej okazji w dniu 7 grudnia 2023 roku w Kinie Piast w Ostrzeszowie odbyła się uroczysta gala inaugurująca Dzień Dawcy Szpiku, natomiast uczestnicy ostrzeszowskiej jednostki z Zespołu Szkół Nr 2, do którego uczęszczają, zorganizowali "Kawiarenkę Zimową", podczas której promowali oddawanie szpiku, a cały dochód ze sprzedaży produktów z kawiarenki postanowili przekazać na wsparcie Fundacji DKMS.

Tekst: Daria Blewąska
Zdjęcia: Katarzyna Wróbel

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.