Przedświąteczny czas to dobra pora na troskę i pomoc dla wszystkich, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Rada Młodzieży i Klubu Aktywnych wraz z kadrą Hufca Pracy 15-12 w Kole wzięła udział w kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych, zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Kole, w ramach akcji "Szkoła dla Szkoły".

Młodzież, chcąc wesprzeć dzieci mieszkające w Afryce, przygotowała kartki świąteczne, stroiki oraz własnoręcznie wykonane bombki, które zostały sprzedane podczas kiermaszu. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na wsparcie akcji charytatywnej "Szkoła dla Szkoły" i przekazany zaprzyjaźnionej Szkole z Hademu w Kenii, która zakupi pomoce dydaktyczne i przybory szkolne dla dzieci, które na co dzień mierzą się z ubóstwem, brakiem czystej wody i utrudnionym dostępem do edukacji dostosowanym do ich potrzeb.

HP Koło 22.12.2023 2

Tekst: Ewa Iwańska
Zdjęcia : Janina Karasiak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.