• Kontrast strony

"Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem."
 Cesar Millan, Zaklinacz psów

"Siła jest w nas – pomoc Braciom Mniejszym" to inicjatywa Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP, w którą z zaangażowaniem włączyli się uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie.

W ramach tego przedsięwzięcia w dniu 13 maja 2024 roku młodzież po raz kolejny udała się do schroniska dla zwierząt "Cywil" w Rybowie. Cykliczne wizyty uczestników są normą dla pracowników i podopiecznych schroniska. Młodzież stara się przed wizytą pozyskać karmę dla zwierzaków tam przebywających. Tym razem nie było inaczej.

Młodzież poświęciła swój czas na spacer z psiakami. Leśne ścieżki stanowią ciekawą odmianę dla zamkniętych zwierząt. Piękna pogoda, aktywność fizyczna i temperament psów sprawiły, że czas minął bardzo szybko i trzeba było wracać.

Pracownikom schroniska należy się pochwała za poświęcenie i serce oddane podopiecznym. To niemały trud i często wykonywany w formie wolontariatu. Młodzież była pod wrażeniem ogromu pracy, jaką wykonują pracownicy. Wizyta zakończyła się zapewnieniem, że kolejne odwiedziny odbędą się wkrótce. Dla młodych ludzi to dobra lekcja odpowiedzialności i otwartości na potrzeby słabszych.

OSiW Próchnowo 14.05.2024 2
OSiW Próchnowo 14.05.2024 3
OSiW Próchnowo 14.05.2024 4
OSiW Próchnowo 14.05.2024 5

Tekst i zdjęcia: Janusz Wyszyński

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.