• Kontrast strony

Niesienie pomocy sprawia, że czujemy się lepszymi ludźmi, uwydatnia to również naszą wrażliwość na los innych. Także pomoc zwierzętom jest bardzo istotna, gdyż są one częścią naszego życia i odpowiednie traktowanie ich oraz zapewnienie godnych warunków bytu powinno być dla ludzi priorytetem.

Uczestnicy Rady Młodzieży w gronie swoich znajomych zorganizowali zbiórkę karmy i rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Turku, która odbyła się 6 maja 2024 roku.

Dalsza część inicjatywy odbyła się 14 maja 2024 roku. Wtedy to wychowawcy Hufca Pracy wraz z uczestnikami wybrali się do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Młodzież przekazała karmę i zebrane artykuły dla zwierząt pracownikom schroniska oraz miała możliwość zapisania się na wolontariat w schronisku.

Celem przedsięwzięcia Siła jest w nas – Pomoc "Braciom Mniejszym" było uwrażliwienie młodzieży na chęć niesienia pomocy skrzywdzonym zwierzętom. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem w realizację przedsięwzięcia, a czas spędzony w schronisku uznała za niezwykle wzruszający.

21.05.2024 HP T

Tekst: Agnieszka Kończak
Zdjęcia: Katarzyna Wudarska

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.