Okres wakacji to czas długo wyczekiwany przez wszystkich. Kadra Hufca Pracy 15-25 w Gostyniu po raz kolejny postanowiła zorganizować czas wolny od nauki i pracy i zorganizowała półkolonie letnie, które odbyły się w dniach 26-30 czerwca 2023 roku.

Młodzież gostyńskiej jednostki podczas zajęć nie narzeka na nudę. Pierwszego dnia uczestnicy Hufca Pracy w Gostyniu udali się na pływalnię, aby aktywnie spędzać czas wolny. Pod okiem opiekunów i ratownika mogli wykazać się umiejętnościami pływania i nurkowania.

Drugiego dnia młodzież wraz z opiekunami udali się na spływ kajakowy Doliną Baryczy. Rzeka Barycz jest jedną z najwolniejszych i urokliwych rzek w naszym regionie. Młodzież po kilkunastu minutach dopłynęła do Ostoi Konika Polskiego w Miliczu, gdzie warto zatrzymać się na mały spacer. Kolejnym przystankiem, wartym zobaczenia jest Grodzisko Kaszowo. Można tu odpocząć pod wiatą i rozpalić ognisko na przygotowanym do tego miejscu. Spływ zakończył się w miejscowości Milicz.

Młodzieży, bardzo podobał się udział w spływie kajakowym, ze względu na piękną okolicę oraz możliwość ciekawego i aktywnego spędzenia czasu wolnego.

HP Gostyń 03.07.2023 2
HP Gostyń 03.07.2023 3

Tekst: Ewelina Witkowska
Zdjęcia: Ewelina Witkowska, Małgorzata Harendarz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.