Seminarium pod hasłem –„Co z nami będzie?” zorganizowane dla uczestników Branżowej Szkoły I stopnia w Kłecku przez Panią Elżbietę Janiak – doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery we Wrześni oddział w Kłecku, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery miało na celu odpowiedzieć na pytanie: w jakim kierunku podążam?; Czy wybrany kierunek jest tym właściwym?, a jeżeli nie to, co pozwoli wskazać odpowiedni kierunek kariery zawodowej. Do odpowiedzi na zadane pytania doradca zawodowy omówiła metodę SMART, która umożliwia szczegółowe sprecyzowanie celu oraz rozważenie możliwości jego realizacji.

Formułowanie celów zgodnie z zasadą smart to:

S - specyficzny – konkretny oraz szczegółowy,
M - mierzalny – umożliwiający sprawdzenie stopnia jego realizacji,
A - osiągalny – odpowiadający aktualnym możliwościom człowieka,
R -realistyczny – możliwy do zrealizowania,
T– terminowy - określony w czasie oraz poparty konkretnym terminem realizacji.

Podsumowując Seminarium, doradca zawodowy stwierdziła, że uczestnicy posiadają wiedze dotyczącą swojej kariery zawodowej.

Tekst: Elżbieta Janiak
Zdjęcia: Magdalena Kubalewska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.