Lato to czas wypoczynku i rekreacji dla większości młodzieży. Dla uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie przygotowano szereg atrakcji w ramach Akcji Lato z OHP.

Lipcowe ciepłe i słoneczne dni są doskonałą okazją do zabaw na świeżym powietrzu, dlatego dnia 10 lipca 2023 roku zorganizowano dla młodzieży zajęcia pod tytułem: gry i zabawy z piłką. Przygotowano dla uczestników tor przeszkód i szereg zadań, w których mogli wykazać się swoim kunsztem w posługiwaniu się piłką. Zadania indywidualne i grupowe stanowiły nie lada wyzwanie, ale chętnych do rywalizacji nie brakowało. Słodka nagroda czekała na wszystkich uczestników zabaw. Nie brakowało też rozmów o minionym okresie wakacji i planach na kolejne dni. Na koniec spotkania dla chętnych odbył się mini turniej w piłkę nożną.

Kolejną atrakcją dla młodzieży była zorganizowana w dniu 13 lipca 2023 roku piesza wycieczka krajoznawcza po najbliższej okolicy. Uczestnicy mieli okazję podziwiać letnie uroki gminy Margonin. Jak zwykle duże zainteresowanie wzbudzały elektrownie wiatrowe, które swym ogromem robiły wielkie wrażenie. Wysokość tych olbrzymów dochodzi do 250 metrów. Okolica usiana wiatrakami stanowi niecodzienny i zachwycający widok. Dodatkową atrakcją było odwiedzenie nowej świetlicy wiejskiej w Próchnowie, przy której jest umiejscowiona siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Próchnowie. Dla młodzieży był to czas spędzony na świeżym powietrzu. Spacerując, mogli dostrzegać piękno natury, dzięki czemu mogli się zrelaksować i spędzić miło czas. Kadrę opiekuńczo-wychowawczą cieszy fakt, że młodzież chciała aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

1807 Próchnowo

Tekst i zdjęcia: Dagmara Nowak, Janusz Wyszyński

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.