Październik jest miesiącem poświęconym pamięci o Janie Pawle II. 16 października minęło 45 lat od wyboru Polaka na papieża. Swój pontyfikat sprawował w latach 1978-2005. Jan Paweł II to syn polskiej ziemi, który umacniał wszystkie pokolenia Polaków w duchu wiary i miłości. Był duchowym opiekunem, powiernikiem i przewodnikiem młodych pokoleń. Spotykał się z nimi na różnych kontynentach. Chociaż dla obecnych pokoleń młodych Polaków znany jest już tylko z opowieści bliskich, to skupia nadal wokół siebie ich tłumy. Młodzież bardzo chętnie poleca swoje troski i zawierza się w modlitwach do Świętego Jana Pawła II.

Uczestnicy kolskiego Hufca Pracy wraz z kadrą wybrali się pod Pomnik Jana Pawła II w Kole. Wyjście poprzedzone zostało zajęciami wychowawczymi, podczas których wychowawcy wygłosili prelekcję na temat życia i dzieła Jana Pawła II, a następnie odpowiedzieli na pytania dotyczące Papieża Polaka. Po zajęciach odbył się uroczysty przemarsz uczestników pod Pomnik Jana Pawła II. W dalszej kolejności młodzież zapaliła symboliczny znicz przed pomnikiem oraz w ciszy i skupieniu ofiarowała modlitwę za duszę Papieża Polaka.

18.10.23 Koło 1

Tekst: Ewa Iwańska 
Zdjęcia: Adam Sochacki, Janina Karasiak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.