• Kontrast strony

Ogólnopolska Inicjatywa Siła jest w nas – pomoc "Braciom Mniejszym" zainicjowana przez Radę Młodzieży z kościańskiego Hufca Pracy została zakończona.

Akcja trwała od lutego do maja 2024 roku. Młodzież przez cały ten czas przynosiła do świetlicy Hufca Pracy w Kościanie karmę dla piesków, zarówno suchą, jak i mokrą, przekąski, koce i zabawki. Zbiórka miała duży odzew w jednostce. Zarówno uczestnicy, jak i kadra włączyli się do tego przedsięwzięcia aktywnie.

Plakat, który stworzyła młodzież i zawiesiła w szkole, przypominał o trwającej akcji. Większość z uczestników ma zwierzątka w domu oraz wiedzą, jakie ogromne potrzeby i wydatki się z tym wiążą.

Podsumowując całą zbiórkę, można powiedzieć, że młodzież jest bardzo wrażliwa i wyrozumiała. Widać to po ilości darów, jaka została zebrana. Całość datków została przekazana do schroniska w Gaju, za co Hufiec Pracy w Kościanie otrzymał podziękowanie.

Już dzisiaj młodzież dopytuje o ciąg dalszy takiej akcji. Widać po ich zaangażowaniu, że akcja bardzo im się spodobała.

Tekst: Beata Rau
Zdjęcia: Filip Kasprzak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.