• Kontrast strony

Kolejne dni młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie, Hufca Pracy we Wrześni i Hufca Pracy w Kłecku nad Bałtykiem, obfitują w wiele atrakcji. Uczestnicy nie mogą narzekać na nudę.

W piątek 7 lipca 2023 roku zaczął się intensywnie. Wszyscy wybrali się na wycieczkę rowerową szlakiem cysterskim, trasa liczyła 23 km. Wiodła ona z Dąbek przez Bukowo, Pęciszewko do Darłowa. Uczestnicy jechali ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi oraz pięknymi szklankami przez las. Młodzież była zachwycona otaczającym ich krajobrazem i pięknem natury, gdy wrócili do miejsca zakwaterowania, wszyscy ze smakiem zjedli obiad, który już na nich czekał. Po obiedzie uczestnicy zregenerowali siły i korzystali z pięknej pogody, spędzając czas na plaży i kąpiąc się w morzu.

Następnego dnia młodzież sprawdziła prognozę pogody i zdecydowała, że chcą korzystać z pięknej pogody nad Bałtykiem i czas do obiadu spędzili na kąpielach w morzu. Sobotnie popołudnie upłynęło na grach i zabawach. Była bitwa na wodne balony, która dostarczyła dużo śmiechu, zintegrowała jeszcze bardziej grupę. Wszyscy byli mokrzy, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo zabawa była przednia. Następnie uczestnicy przenieśli się na boisko do piłki plażowej, gdzie odbyła się gra polegająca na przerzucaniu balona z wodą na ręcznikach, przed siatkę. Widać było wśród uczestników, że uaktywnił się zdrowy duch rywalizacji sportowej.

Wieczorem młodzież wskoczyła na parkiet i tańczyła do obecnych hitów muzycznych. Dziewczyny zaprezentowały taniec zwany Belgijka. Gdy już wszyscy się wytańczyli, późnym wieczorem, ruszyli na poszukiwanie bursztynów. Młodzież dowiedziała się: jak powstał bursztyn, kiedy pojawia się na plaży i jak do tego dochodzi. Morze było łaskawe i wyrzuciło spore ilości tego kamienia, dzięki czemu uczestnicy mogli poczuć się, jak poszukiwacze bursztynów. Gdy już nie zostało ani jednego bursztynu plaży młodzież wróciła do pokoi i wszyscy szybko zasnęli po takiej dawce emocji i wrażeń.

Kolejne dni zapowiadają się równie intensywnie i atrakcyjnie, wiec zapraszamy na dalsze relacje z nadmorskich przygód.

10.07.23 Dąbki 310.07.23 Dąbki 210.07.23 Dąbki 19DF3953F 1718 4E07 80BE D9C004ECEB2B

Tekst i Zdjęcia: Paulina Stawska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.