• Kontrast strony

W dniu 13 maja 2024 roku młodzież z kościańskiego Hufca Pracy świętowała 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji uczestnicy przygotowali okolicznościową gazetkę w świetlicy jednostki, na której umieszczono między innymi pracę konkursową o tej tematyce oraz rozwiązywali quiz. Zwycięzcy otrzymali słodką nagrodę.

W grupach wychowawczych odbyły się także pogadanki na temat tego, jak Polska stawała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Podczas spotkań przypomniano młodzieży, że od północy 1 maja 2004 roku unijne członkostwo, oprócz Polski, uzyskały także: Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja, Słowenia i Węgry. Oficjalne uroczystości odbyły się w Dublinie przy dźwiękach "Ody do Radości" Beethovena.

Kadra podczas zajęć omówiła jakie zmiany po przystąpieniu do Unii Europejskiej dokonały się w Kościanie i w okolicy na przestrzeni 20-lecia dzięki dotacjom unijnym. Zorganizowano również spacery z uczestnikami po Kościanie, podczas których poznawali oni miejsca dofinansowane przez Unię Europejską: stacja uzdatniania wody, parki oraz obiekty rekreacyjno-sportowe.

Pośrednik pracy poinformował uczestników o trwającej kampanii z okazji 30-lecia EURES. Omówiono, w jaki sposób wyszukiwać oferty zamieszczone na stronie EURES oraz jak poprawnie zarejestrować swoje CV na portalu. Młodzież zaakcentowała jakim ogromnym atutem pracy za granicą jest nauka języka.

Na zakończenie wspólnie stwierdzono, że przystąpienie Polski do Unii Europejskiej było bardzo ważnym wydarzeniem w historii Polski.

HP Kościan 14.05.2024 2

Tekst: Beata Rau, Monika Dobkowicz
Zdjęcia: Filip Kasprzak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.