• Kontrast strony

Hufiec Pracy 15- 19 w Słupcy przeprowadził inicjatywę pod hasłem "Nie krzywdź i nie daj się krzywdzić. Stop przemocy. Start bezpieczeństwu". Wydarzenie to miało na celu podniesienie świadomości na temat przemocy, wykształcenie postaw empatycznych oraz promowanie bezpieczeństwa wśród młodzieży.

Została przeprowadzona prelekcja, z udziałem policjanta i pracownika socjalnego, która miała na celu uwrażliwienie młodzieży na problem przemocy oraz przedstawienie metod radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Omówiono również negatywne skutki stosowania przemocy zarówno fizycznej, jak i również psychicznej w stosunku do drugiego człowieka. Bardzo ważne jest rozbudzanie poczucia empatii i zachęcanie do oddawania się pasjom, które powodują łagodzenie wszelkich napięć oraz eliminację stresu.

Młodzież wspólnie z wychowami przygotowała także plakaty pod hasłami "Stop przemocy – nie krzywdź, nie daj się krzywdzić", które postanowiła promować w środowisku lokalnym, wskazując właściwe sposoby reagowania na agresję oraz przemoc w swoim otoczeniu, oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

Inicjatywa "Nie krzywdź i nie daj się krzywdzić. Stop przemocy. Start bezpieczeństwu" była bardzo ważnym krokiem w kierunku uświadomienia młodzieży zagadnienia przemocy oraz promowania bezpiecznego środowiska wśród uczestników Hufca Pracy w Słupcy. Dzięki takim działaniom młodzi ludzie zyskali nie tylko wiedzę, ale także narzędzia do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Słupca HP 31.05 2

Tekst i zdjęcia: Sylwia Matuszak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.