• Kontrast strony

W miesiącu maju w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie został przeprowadzony cykl spotkań dotyczących bezpieczeństwa młodzieży.

Jest to bardzo ważne, aby wskazywać właściwe sposoby reagowania na agresję i przemoc w otoczeniu, wzbudzać refleksję na temat przemocy domowej, zachowań oraz emocji z nią związanych. Należy uwrażliwić młodzież na sytuacje oraz przeżycia osób dotkniętych przemocą domową, oraz wykształcić postawy empatyczne.

Pogadanki zostały przeprowadzone przez pedagoga – Panią  Magdalenę Konys i psychologa – Panią Katarzynę Kubacką, które przypomniały o tym, że w każdym momencie swojego życia człowiek powinien czuć się bezpiecznie.

Przeprowadzono zajęcia pod tytułem:

  • Nie krzywdź i nie daj się krzywdzić.
  • Przemoc domowa, przemoc w realnym i wirtualnym świecie – gdzie szukać pomocy.
  • Niebieska Karta – możesz czuć się bezpiecznie.

Nie lada wyzwaniem było jednak dotarcie z tym przekazem do młodych ludzi. Podczas spotkania wśród młodzieży wywiązała się dyskusja, w której mogli wyrazić swoje zdanie, a jednocześnie czuli się zaangażowani podczas trwania zajęć. Na zakończenie przypomniano uczestnikom, że nie są sami ze swoimi problemami i w każdej chwili mogą prosić o pomoc.

Tekst: Magdalena Konys
Zdjęcia: Magdalena Konys, Katarzyna Kubacka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.