W tym roku młodzież z konińskiego Hufca Pracy postanowiła bardziej angażować się w działania z instytucjami wspierającymi społeczność lokalną. W tym celu planuje nawiązać porozumienia z jednostkami, które zajmują się pomocą. Jedną z nich jest Fundacja "Otwarcie", która – jak mówi Prezes tej organizacji – jest otwarta na wszelkie działania. I właśnie ta otwartość zarówno ze strony Prezesa Pana Dariusza Locha zarządzającego Fundacją, jak i Komendantów Hufca Pracy w Koninie zrodziła pomysł na spotkanie młodzieży z podopiecznymi "Otwarcia".

Okazją ku temu był obchodzony 23 września Międzynarodowy Dzień Języków Migowych. Ostatecznie jednak do spotkania doszło później. Młodzież podczas spotkania z podopiecznymi fundacji wspólnie przygotowała ramki do haseł motywacyjnych. Ideą było to, aby każdy miał zdanie, które będzie go podnosiło na duchu i zachęcało do działania w kolejny dzień. Złote myśli były wybierane w drodze losowania, mimo to okazało się, że doskonale wpasowały się w potrzeby ich właścicieli.

Każda sentencja zyskała wyjątkową, bo własnoręcznie i oryginalnie sporządzoną ramę. Zetknięcie się dwóch otwartych grup zrodziło już pomysł na kolejne inicjatywy integracyjne.

Uczestnicy konińskiego Hufca Pracy spotkali się z niezwykle miłym serdecznym przyjęciem. Bez wątpienia odbędą się kolejne akcje w ramach współpracy, a w najbliższym czasie rozmowy w sprawie zawarcia porozumienia, bo może ono zrodzić coś dobrego i wielkiego.

HP Konin 12.10.2023 2
HP Konin 12.10.2023 3
HP Konin 12.10.2023 4
HP Konin 12.10.2023 5
HP Konin 12.10.2023 6Tekst i zdjęcia: Anna Nowakowska-Pytlak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.