Hufiec Pracy w Krotoszynie regularnie w swoich działaniach stawia na aktywizację sportową młodzieży. Rekreacyjny turniej piłkarzyków rozegrany wśród uczestników jednostki stanowił dobry pomysł na kontynuowanie takiej idei. W dniu 30 listopada 2023 roku zaproszono młodzież do wzięcia udziału w zawodach, które odbyły się na salce świetlicowej znajdującej się w placówce. Celem przedsięwzięcia była aktywizacja młodzieży w trakcie sportowej rywalizacji, promowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, wyłonienie duetu mistrzów oraz integracja uczestników z różnych szkół.              

W przedsięwzięciu wzięło udział 5 duetów reprezentujących szkoły współpracujące z jednostką. Na początku zawodów rozlosowano pary meczowe. Rozgrywki toczyły się w systemie każdy z każdym, co oznaczało konieczność rozegrania 10 meczów. Zespoły rywalizowały w meczach do dwóch wygranych pojedynków, z których każdy toczył się do zdobycia 10 bramek. W wyniku bezpośredniej walki o punkty doszło do następujących rozstrzygnięć:

  1. Miejsce: Jagoda Paluszczak i Anna Konowalczyk  – uczennice Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie,
  2. Miejsce: Konrad Sikora i Jan Nelle – uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie,
  3. Miejsce: Nikola Wasiela i Wiktoria Zawadzka – uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia w Odolanowie.

Zawody odbywały się w bardzo dobrej sportowej atmosferze. Rozgrywki dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Zawodnicy w trakcie turnieju mieli w sobie bardzo wiele pozytywnej energii. Najlepsze 3 duety otrzymały dyplomy, a także nagrody ufundowane przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP w Poznaniu. Impreza ta dobrze już zadomowiła się w hufcowym corocznym harmonogramie przedsięwzięć i niewątpliwe jej kontynuacja w następnym roku jest przez młodzież oczekiwana.

HP Krot 7.12.2023r

Tekst: Daniel Kulawski                                                         
Zdjęcia: Artur Gręda                                  

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.