Capoeira to pochodząca z Brazylii sztuka walki, którą cechują płynne, rytmiczne ruchy. Charakterystyczne dla tego stylu jest stosowanie uników i przejść zamiast ataku. W ubiegły weekend odbyły się Mistrzostwa Europy w Budapeszcie. Uczestnik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie – Adrian Andrzejewski uplasował się na trzecim miejscu na podium w kategorii zaawansowanej.

– Adrian jesteśmy z Ciebie ogromnie dumni – powiedział wychowawca Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie.

– Ogromny podziw i szacunek za wysiłek, jaki wkłada w treningi. Nigdy nie zapomina o przyjaciołach i dotrzymuje słowa – podsumował kolega z jednostki.

Adrian po lekcjach i praktykach znajduje czas na realizację swojej pasji. Postawa, którą się kieruje, pokazuje, iż jest człowiekiem dążącym do celu. Do swoich pasji zaraża także innych. Jego dziewczyna również wzięła udział w tych mistrzostwach i także stanęła na podium grupy początkowej. Uczęszczanie do Ochotniczych Hufców Pracy daje także szanse młodym ludziom na zdobycie umiejętności i łączenia swoich pasji z pracą.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Kozanecka

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.