27 września jak co roku przypada Światowy Dzień Turystyki, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a dokładnie przez organizację wyspecjalizowaną, czyli Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych.

W dniu 18 września 2023 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie zorganizowano przy współpracy z nauczycielem geografii zajęcia tematyczne. Podczas spotkania młodzież została zapoznana z celem organizacji Międzynarodowego Dnia Turystyki, który ma za zadanie podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie. Co roku organizatorem przedsięwzięcia jest inny kraj wyznaczony przez UNWTO. Tegorocznym organizatorem jest Arabia Saudyjska promująca hasło "Turystyka i zielone inwestycje".

Turystyka na całym świecie silnie oddziałuje na wiele dziedzin codziennego życia, również zmianie ulega jej wizerunek. Coraz częściej ludzie decydują się na to, aby odmiennie spędzić czas wolny, wybierają podróże pełne wrażeń i przygód. Turystyka jest nie tylko doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale także metodą na poznanie nowych tradycji, kultur oraz języków. Propagowanie Międzynarodowego Dnia Turystyki wśród młodzieży uświadamiają ich, że podróże kształcą każdego człowieka.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Konys

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.