Międzynarodowy Dzień Języków Migowych został ustanowiony przez ONZ w 2017 roku. Dzień ten obchodzony jest 23 września. Jego obchody mają na celu zwrócenie uwagi na ochronę tożsamości i różnorodności osób głuchych, które na co dzień komunikują się wieloma językami migowymi.

Wśród uczestników 15-5 Hufca Pracy w Ostrzeszowie jest dziewczyna, która zna język migowy i potrafi się nim posługiwać. W związku z tym kadra jednostki postanowiła w dniu 18 września 2023 roku z jej pomocą zorganizować zajęcia, podczas których Natalia mogła pokazać rówieśnikom, jak wygląda komunikacja przy użyciu języka migowego, a także nauczyć ich kilku podstawowych zwrotów.

22.09.23 HP Ostrzeszów

Tekst: Daria Blewąska
Zdjęcia: Katarzyna Wróbel

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.