W ramach akcji "Głośne czytanie" uczestnicy Hufca Pracy w Kaliszu wzięli udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaliszu. Celem było pokazanie młodzieży biblioteki "od środka" – archiwów, miejsc przeznaczonych na pracę, relaks, zapoznanie ze zbiorami, które można wypożyczyć oraz z książkami, które sięgają XV wieku i są przeznaczone tylko i wyłącznie do wglądu na miejscu.

Uczestnicy zobaczyli artykuły prasowe od 1992 roku wydawane przez miasto Kalisz oraz kroniki sięgające początków miasta. Oprócz poznania zasobów biblioteki, młodzież dowiedziała się, że może przynieść książki, których już nie czyta, a także wziąć te, które chce przeczytać – jest na to przeznaczony specjalny regał w bibliotece. Pracownicy biblioteki starali się zachęcić uczestników do założenia kart bibliotecznych i tym samym do czytelnictwa. Młodzież dowiedziała się także, jakie korzyści płyną z czytania książek.

Uczestnikom lekcja biblioteczna bardzo się podobała, dowiedzieli się wiele ciekawych informacji, które mogą im się przydać w przyszłości.

06.05.23 Kalisz 4

Tekst i zdjęcia: Daria Wikarejczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.