"Nie możesz kontrolować zachowania innych, ale zawsze
możesz wybrać sposób, w jaki na nie zareagujesz"
(Roy T., Benett)

Dnia 27 października 2023 roku odbyła się lekcja biblioteczna, którą poprowadziła starszy bibliotekarz – Pani Grażyna Michalewicz. Lekcja biblioteczna to jedna z form pracy z czytelnikiem, jakie realizuje Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie filia w Próchnowie. Tematem zajęć był hejt w Internecie jako zjawisko powszechne.

Podczas zajęć uczestnicy zostali zapoznani z rozwiązaniami jak radzić sobie z hejtem, mową nienawiści oraz przestępstwem z nienawiści. Pani Grażyna przedstawiła młodzieży, jak zmienić przekaz nienawiści w przekaz miłości. Jak rozpoznać przejaw hejtu oraz co zrobić, gdy zetkniemy się z którymś z tych zjawisk.

Lekcja biblioteczna bardzo zaciekawiła młodzież, która aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Na koniec spotkania podziękowano za ciekawą lekcję.

30.10.23 Próchnowo 3

Tekst: Janina Trybulska
Zdjęcia: Ilona Żuchowaka, Dagmara Nowak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.