Aktywni Górą

Uczestnicy projektu "Aktywni górą!" w miesiącu sierpniu realizowali kursy prowadzące do uzyskania dodatkowych umiejętności i kwalifikacji, w tym kwalifikacji zawodowych.

Młodzież z grupy projektowej krotoszyńskiej jednostki otrzymała możliwość szkolenia się w zakresie zawodów takich jak: malarz-tapeciarz i magazynierobsługą kas fiskalnych i portali płatniczych. Najwięcej emocji wśród uczestników projektu wniósł kurs na prawo jazdy kategorii B.

– Od dziecka marzyłem o tym, żeby mieć prawo jazdy, jestem bardzo wdzięczny, że dzięki temu projektowi spełni się moje marzenie – tak komentował Krystian, uczestnik z Hufca Pracy w Krotoszynie.

Udział w projektach tego typu daje młodzieży wiele możliwości rozwoju na polu zawodowym, dla osób w niekorzystnej sytuacji życiowej jest to bardzo często jedyna szansa na podniesienie swoich kwalifikacji.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

05.09.2023 HP Krot5.9.23 Krotoszyn 15.9.23 Krotoszyn 2

Tekst i zdjęcia: Sylwia Witkowska

OHP FB cover 3

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.