• Kontrast strony

Kwalifikacje zawodowe to zestaw wiedzy i umiejętności specjalistycznych potrzebnych do pracy na danym stanowisku. Potwierdzane są dokumentami takimi jak: dyplomy, świadectwa oraz zaświadczenia.

Z uwagi na zbliżający się termin egzaminów zawodowych w dniu 23 kwietnia 2024 roku w siedzibie Hufca Pracy w Turku odbyły się konsultacje zawodowe dla uczestników klasy III Branżowej Szkoły I stopnia, kształcących się w zawodzie sprzedawca. Celem przedsięwzięcia było praktyczne przygotowanie uczestników do zbliżających się egzaminów zawodowych, a także przypomnienie i ugruntowanie zdobytej wiedzy. Podczas zajęć młodzież wypełniania druki: PZ – przyjęcie materiałów z zewnątrz, WZ – wydawanie materiałów na zewnątrz oraz faktury.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez właściciela Sklepu Wielobranżowego – Panią Alinę Szafrańską od lat współpracującą z jednostką. Poprzez swoje wieloletnie doświadczenie w branży handlowej w fachowy sposób przekazała wiedzę dotyczącą pracy w tym zawodzie.

Z pewnością zdobyte informacje przydadzą się młodzieży podczas zdawania egzaminu kwalifikacyjnego, jak również w dalszej pracy zawodowej.

Tekst i zdjęcia: Ewa Jakubowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.