Podczas tegorocznych wakacji pogoda dopisuje, więc uczestnicy Hufca Pracy 15-3 w Koninie skorzystali z niej, spędzając czas nad wodą. Była to również dobra okazja, aby poznawać nowy zawód. Tym razem uczestnicy konińskiego Hufca Pracy zetknęli się z żeglarstwem.

Podczas dwugodzinnej wyprawy nie tylko zwiedzali Jezioro Ślesińskie, ale też mogli usłyszeć, jak nazywają się części sterownicze jachtu, żagle oraz jak wydaje się komunikaty na pokładzie dziś, a jak było kiedyś. Największą frajdę jednak sprawił młodzieży instruktaż sterowania jachtem oraz samodzielne jego prowadzenie. Niektórym tak się to spodobało, że nie chcieli oddać koła sterowniczego innym.

Wbrew pozorom żeglowanie nie jest łatwym zadaniem, jednak ciekawym, bo daje możliwość poznawania nowych miejsc i mierzenia się z żywiołem, jakim jest woda. Konińskie jeziora nie pozwalają na osiąganie dużych prędkości, ale na pewno te zajęcia nauczyły młodzież cierpliwości i orientacji w terenie, jednocześnie dając możliwość wyciszenia, co szczególnie przydało się uczestnikom po szkolnych zmaganiach.

HP Konin 27.07.23 2
HP Konin 27.07.23 3
Tekst: Anna Nowakowska-Pytlak
Zdjęcia: Marta Marcinkowska i Anna Nowakowska-Pytlak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.