• Kontrast strony

Uroczystość Wszystkich Świętych to okazja, aby młodzież zaangażowała się w porządkowanie grobów.

W przeddzień 1 listopada uczestnicy odbywający praktyczną naukę zawodu na warsztatach krawieckich w Hufcu Pracy w Koninie, wraz z wychowawcą i instruktorem praktycznej nauki zwodu, wybrali się na cmentarz parafialny w Gosławicach. Zaopatrzeni w rękawice, grabie i szczotki porządkowali zapomniane i zaniedbane groby. Zapaleniem znicza uczczono pamięć tych zmarłych, którzy polegli w powstaniu styczniowym oraz na frontach II wojny światowej. Miejsca te szczególnie skłaniają nas do zadumy nad przemijaniem, a symbolika ich jest w naszym kraju obchodzona bardzo uroczyście.

Wykorzystując piękną pogodę, powrót do jednostki zamienił się w długi spacer brzegiem Jeziora Gosławskiego. Uczniowie mieli okazję podziwiać podczas wędrówki zielone okolice, w których znajduje się Hufiec Pracy w Koninie.

3.11.23 HP Konin

Tekst: Hanna Zięba
Zdjęcia: Marta Marcinkowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.