• Kontrast strony

Młodzież z kaliskiego Hufca Pracy przystąpiła do realizacji inicjatywy w ramach Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP: Siła jest w nas – pomoc "Braciom Mniejszym".

Uczestnicy wykonali plakat pod tytułem "Nie kupuj, adoptuj" zachęcający do adopcji psów i kotów z kaliskiego schroniska oraz do wolontariatu na rzecz bezdomnych zwierząt. Znalazły się na nim informacje na temat wolontariatu, formach pomocy, informacje kontaktowe z kaliskim schroniskiem oraz wizerunki zwierząt, które czekają na nowy dom.

Oprócz wyżej wymienionego zadania, jedna z uczestniczek przyprowadziła do jednostki swojego pieska, którego niedawno zdecydowała się adoptować i zachęcała do tego, aby zamiast kupować zwierzęta, przygarniać je ze schronisk.

– Świadomie zdecydowałam się na adopcję psa. Wcześniej był on bardzo zaniedbany, zmagał się z chorobą. Został odebrany właścicielowi i umieszczony w tymczasowym domu adopcyjnym dla zwierząt, gdzie doszedł do siebie. Później trafił do mnie. Jest to niezwykle spokojna, usłuchana sunia, coraz lepiej adaptuje się do nowych warunków i staje się bardziej śmiała, mniej się boi. Zwierzęta ze schroniska są takie wdzięczne, zachęcam wszystkich do adopcji, dajmy potrzebującym zwierzętom drugi dom – powiedziała Alicja Matusiak – uczestniczka kaliskiego Hufca Pracy.

Kkalisz 24.05.2024 2
Kkalisz 24.05.2024 3

Tekst i zdjęcia: Daria Kobza

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.