II Gala Rzemiosła w Kaliszu odbyła się 3 października 2023 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu. Zorganizowana została przez Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu.

Tegoroczna Gala odbyła się pod patronatem Starosty Kaliskiego Pan Krzysztofa Nosala, który podziękował właścicielom i dyrektorom firm za tak chętne przyjmowanie uczniów na praktyczną naukę zawodu, zaznaczając, jak ważne jest łączenie nauki ze szkoleniem branżowym.

Celem spotkania było przede wszystkim uświadomienie zebranym pracodawcom, przedstawicielom branży edukacyjnej, a zwłaszcza młodzieży, jak istotne jest szkolenie branżowe.

Podczas Gali Hufiec Pracy w Kaliszu zaprezentował swoją ofertę edukacyjną, podkreślając, jak potrzebne jest kształcenie zawodowe młodzieży.

Wydarzenie było również okazją do wręczenia nagród przez Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych najlepszym absolwentom, którzy uzyskali w tym roku najwyższe oceny z egzaminu zawodowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się również tegoroczni absolwenci kaliskiego Hufca Pracy.

5.10.23 Kalisz 1

Tekst i zdjęcia: Kinga Dąbrowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.