Pomoc jest zawsze mile widziana i pożądana, zwłaszcza ta udzielona szczególnie potrzebującym. Kiedy nasza pomoc trafia do rąk ludzi, którzy cierpią biedę, to nabiera ona szczególnego wymiaru.

Hufiec Pracy w Poznaniu od dłuższego czasu aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju zbiórkach w ramach akcji humanitarnych organizowanych przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris missio.

W okresie przedświątecznym, w oczekiwaniu na Boże Narodzenie, uczestnicy zostali poproszeni przez pracowników Fundacji o pomoc w załadunku wszelkiego dobra dla ludzi zamieszkujących Republikę Środkowoafrykańską, którzy na co dzień zmagają się z trudną sytuacją życiową.

Zebrane dary i środki finansowe przeznaczono do transportu w ramach poszczególnych grup tematycznych: paczka dla niemowlaka, paczka dla Madagaskaru oraz pomoc dla RPA. Zarówno młodzieży, jak i wychowawców nie trzeba było szczególnie namawiać do zwyczajnego niesienia dobra w najuboższe zakątki świata, dlatego udali się do Fundacji, aby tam służyć pomocą. Młodzi ludzie z wielkim zaangażowaniem zabrali się do załadunku, pomimo mrozu, wszystkim było gorąco na ciele, a zwłaszcza na sercu, że oto w konkretny sposób można pomóc.

Na koniec spotkania, kiedy towar został umieszczony w samochodzie i kontenerze gotowym do drogi, pracownicy Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, w dowód uznania, wręczyli dzielnym pomocnikom Dyplom Uznania.

Spotkanie zakończono deklaracją dalszej owocnej współpracy.

6.12.2023 Poznań

Tekst: Marek Kwiecień
Zdjęcia: Katarzyna Rybarczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.