W dniu 8 lutego 2024 roku Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Niechanowie gościł przedstawicieli Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka z Poznania.

Kadra jest bardzo wdzięczna, że przedstawiciele fundacji przyjęli zaproszenie. Młodzież dowiedziała się, że istnieje takie miejsce, gdzie ludzie wyrzuceni poza nawias społeczeństwa, z różnych powodów, mają bezpieczny azyl. To nie tylko miejsce schronienia dla osób bezdomnych, ale i miejsce przedsiębiorczości społecznej. To tam ludzie uzależnieni od środków psychoaktywnych, od hazardu, otrzymują pomocną dłoń, aby odzyskać swoją godność, rodzinę, dom i powrócić na rynek pracy.

Lider Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka – Pan Robert po wielu latach walki z nałogiem i samym sobą pomaga teraz innym wyjść z nałogu, wzbudzić ducha przedsiębiorczości i zawalczyć o siebie, o normalne, lepsze życie. Historia Pana Roberta pokazuje, jak łatwo można stoczyć się z właściwej drogi życiowej i stracić wszystko – daje do myślenia i jest przestrogą.

To niewątpliwy aspekt edukacyjno-wychowawczy tego spotkania.

Tekst i zdjęcia: Monika Sławek-Kozłowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.