• Kontrast strony

W dniu 16 maja 2024 roku uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie zakończyli zmagania z egzaminem ósmoklasisty. Podczas trzech dni młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę z zakresu: języka polskiego, matematyki i języka niemieckiego.

Wrażenia po egzaminie ósmoklasisty są zróżnicowane. Zdania są podzielone: część młodzieży odebrała egzaminy jako łatwy i spodziewa się uzyskać z nich dobrych wyników, zaś dla innych egzaminy były dość trudne. Niektórzy uczestnicy byli wręcz zaskoczeni pytaniami na egzaminie, ponieważ spodziewali się dużo trudniejszych zagadnień. Innych, wprost przeciwnie, niektóre zagadnienia zdecydowanie zaskoczyły.

Egzamin ósmoklasisty to najważniejszy sprawdzian, który zdają wszyscy uczniowie kończący ten poziom edukacji. Choć egzaminu nie można nie zdać, to jednak jego wynik ma duży wpływ na to, do jakiej szkoły ponadpodstawowej dostaną się zdający.

Tekst i zdjęcie: Magdalena Konys

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.