• Kontrast strony

Maj to nie tylko czas egzaminów maturalnych, ale też i ósmoklasisty. W tej drugiej grupie nie zabrakło uczestników z Hufca Pracy w Koninie.

Egzaminy uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej odbywały się w dniach od 14 do 16 maja 2024 roku. Hufiec Pracy w Koninie miał w tej grupie również swoich uczestników. Na co dzień uczą się oni w Szkole Podstawowej dla dorosłych prowadzonej przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie. Miło było widzieć grupę elegancko ubranych młodych ludzi, którzy ze skupieniem zasiadają do arkuszy. Dyrektor Szkoły – mgr Pani Ewa Dąbrowska każdorazowo życzyła ósmoklasistom powodzenia, a będący przed każdym z egzaminów wychowawca z Hufca Pracy w Koninie dopingował i wspierał młodzież. Uczniowie podjęli wyzwanie i stawili się w komplecie. Egzaminy przebiegły bez zakłóceń.

Młodzież ma już pierwszy poważny sprawdzian swojej wiedzy za sobą i liczy dni do końca roku szkolnego. We wrześniu już w nowym miejscu, rozpocznie kolejny etap swojej edukacji.

Konin 22.05 1

Tekst i zdjęcia: Anna Nowakowska-Pytlak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.