• Kontrast strony

Święty Jan Paweł II jest patronem młodzieży oraz całej społeczności Ochotniczych Hufców Pracy. Dzień 16 października to jak co roku, kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Aby uczcić to ważne dla Polaków wydarzenie, we wtorek 10 października 2023 roku kadra wychowawcza Hufca Pracy w Ostrzeszowie udała się wraz z uczestnikami do miejsc pamięci o Świętym Janie Pawle II. Młodzież odwiedziła kościół Chrystusa Króla, na którego ścianie znajduje się wyrzeźbione okno papieskie, a także park imienia Jana Pawła II.

Obchody Dnia Papieskiego w ostrzeszowskiej jednostce stały się okazją do tego, by przybliżyć młodzieży postać Świętego Jana Pawła II, jego życiorys oraz niektóre z jego nauczań.

HP Ostrzeszów 11.10.2023 2
HP Ostrzeszów 11.10.2023 3Tekst: Daria Blewąska
Zdjęcia: Katarzyna Wróbel

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.