• Kontrast strony

Dni otwarte to możliwość poznania placówki i oferty, jaką proponuje, to również okazja do rozmów i wzięcia udziału w poradach udzielanych przez doradców zawodowych i pośredników pracy w zakresie kształtowania ścieżki edukacji zawodowej czy podjęcia przyszłej pracy.

Dnia 11 czerwca 2024 roku, Dzień otwarty odbył się w Młodzieżowym Centrum Kariery w Pleszewie, przybyła młodzież zainteresowana była formami i zasadami tworzenia dokumentów aplikacyjnych, ofertami pracy oraz możliwością kształcenia ustawicznego na kursach kwalifikacyjnych.

Osoby zainteresowane kontynuacją edukacji otrzymały informację o możliwościach kształcenia w Ochotniczych Hufcach Pracy zarówno w Szkole Podstawowej, jak i Szkole Branżowej I stopnia. Udzielono informacji, jakie zawody mają do wyboru, jeżeli ktoś nie był zdecydowany, w jakim zawodzie chciałby się kształcić, doradca zawodowy proponował diagnozę predyspozycji zawodowych, za pomocą odpowiednich narzędzi.

Przedstawiono również aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy wraz z dostępnymi ofertami pracy sezonowej.

MCK Pleszew 12.06.2024

Tekst i zdjęcia: Delfina Lange-Szczepanek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.