W dniu 12 stycznia 2024 roku w Młodzieżowym Centrum Kariery w Gostyniu odbył się Dzień Otwarty.

Celem przedsięwzięcia było zapoznanie młodzieży z usługami rozwoju zawodowego oferowanymi przez jednostkę. Spotkanie było adresowane dla młodzieży uczącej się i bezrobotnej, a także dla uczestników i absolwentów Ochotniczych Hufców Pracy. Program przygotowany przez jednostkę cieszył się dużym zainteresowaniem.

Odbyły się porady indywidualne zarówno z doradcą zawodowym, jak i pośrednikiem pracy. Młodzież mogła uzyskać informacje na temat poradnictwa zawodowego, nauczyć się opracowywać profesjonalne dokumenty aplikacyjne, poznać aktualną sytuację i wymagania rynku pracy, przygotowania do aktywnego i skutecznego poszukiwania pracy, a także omówić przygotowanie do rozmowy z pracodawcą.

Dodatkowo przeprowadzono prelekcję na temat form wsparcia w trakcie zbliżających się ferii zimowych.

Tekst: Barbara Fechner
Zdjęcie: Agnieszka Budzyń

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.