W kościańskim Hufcu Pracy młodzież wraz z kadrą i pośrednikiem pracy świętowała Dzień Gier Planszowych.

Na wstępie odbyła się krótka pogadanka. Każdy z uczestników miał możliwość wypowiedzenia się odnośnie swojej ulubionej gry. Padały różne przykłady – od takich, które każdy z nas doskonale zna po takie, o których reszta nie miała pojęcia.

Kolejnym etapem spotkania było wspólne spędzenie czasu przy planszówkach. Przy każdym stanowisku widoczne było skupienie, nutka rywalizacji, a jednocześnie dobra zabawa i mnóstwo szczerego uśmiechu.

Młodzież jednogłośnie stwierdziła, że gry planszowe nie tylko ćwiczą skupienie i wyobraźnię, ale również integrują. I właśnie to było podkreślane najczęściej.

Na koniec spotkania dopowiedziano, że grając, uczymy się cierpliwości, kreatywności pewności siebie, ćwiczymy swój mózg, logiczne myślenie, a śmiech jest do tego wszystkiego dodatkiem.

Tekst: Monika Dobkowicz
Zdjęcia: Ilona Zaczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.