• Kontrast strony

W dniu 3 czerwca 2024 roku Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Próchnowie przyłączył się do tradycji świętowania tegorocznego Dnia Dziecka poprzez zorganizowanie zabaw i gier sportowych dla swoich wychowanków.

Zdrowy duch rywalizacji zagościł w różnorakich konkurencjach sprawnościowych. Każdy z uczestników pracował na indywidualny sukces między innymi w takich konkurencjach jak: rzut oszczepem na celność, bieg z piłką lekarską, strzelanie z łuku, trafianie różnej wielkości piłkami do pojemników.

Różnorodność konkurencji sprawiła, że liczyła się różnoraka sprawność uczestników. Od szybkości, poprzez koordynację ruchową, zwinność, na celności kończąc. Zabawa i rywalizacja szły ze sobą w parze. Nie zabrakło śmiechu i wzajemnego dopingu.

Po podliczeniu punktów wyłoniono trójkę finalistów, dla których przewidziano nagrody. Pozostali uhonorowani zostali za swój trud cukierkami. Na wszystkich czekała wyśmienita kolacja oraz pyszne ciasto, które po takim wysiłku smakowało jeszcze lepiej.

Dzieci to skarb każdego narodu, jak mówi powiedzenie, a uśmiechnięte i zadowolone z życia stanowią jeszcze większe dobro społeczeństwa. Do tych młodych ludzi należeć będzie przyszłość, więc warto, aby była ona zdrowa, sprawna, mądra i radosna.

Próchnowo 07.06.2024

Tekst: Janusz Wyszyński
Zdjęcia: Magdalena Konys

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.