Co roku dnia  26 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Ciasta. To wyjątkowa data dla wszystkich entuzjastów wypieków oraz idealna okazja, by przygotować słodkości.

Młodzież naszego Hufca Pracy w Turku postanowiła włączyć się w obchody tego święta. Dnia 27 listopada 2023 roku odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których uczestnicy zdecydowali się na przygotowanie ciasta z jabłkami oraz świątecznych pierniczków. Wychowawcy zabezpieczyli przepisy oraz niezbędne produkty.

Uczestnicy dowiedzieli się o historii tego święta, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a w Polsce zyskuje coraz większą popularność.

Młodzież podczas zajęć mogła rozwijać swoje zdolności kulinarne oraz twórcze podczas dekorowania pierników. Uczestnictwo w zajęciach było także dobrą formą integracji.

Na koniec zajęć odbyła się degustacja wypieków, podczas której wywiązała się dyskusja na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, została również podjęta decyzja, że świątecznie pierniczki zostaną przekazane dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Turku.


Tekst i zdjęcia: Ewa Jakubowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.