• Kontrast strony

Każdy z nas wie, jak ważna jest pomoc i wrażliwość na cudzą krzywdę. Dotyczy to zarówno wspierania innych osób w potrzebie jak i reagowania na potrzeby zwierząt, czyli naszych braci mniejszych.

W Hufcu Pracy 15-41 w Kłecku podjęto działania związane z inicjatywą Kapitułą Samorządności Młodzieży OHP Siła jest w nas – pomoc Braciom mniejszym. Uczestnicy wykonali plakat promujący zbiórkę artykułów dla zwierząt bezdomnych ze schroniska w Gnieźnie. Zebrano najpotrzebniejsze rzeczy: karmę suchą dla psów i kotów, karmę mokrą w puszkach, przysmaki, żwirek, a także podkłady higieniczne.

Po podsumowanej zbiórce i zebraniu przyniesionych artykułów przekazano je na ręce opiekunki schroniska dla zwierząt bezdomnych w Gnieźnie. W ramach podziękowania za okazaną pomoc Hufiec Pracy w Kłecku otrzymał dyplom z podziękowaniami.

Celem takich inicjatyw jest rozwijanie w młodych ludziach chęci pomocy i wrażliwości na potrzeby innych. Pamiętajmy, że warto pomagać, ponieważ dobro wysyłane w świat zawsze do nas wraca.

Tekst: Katarzyna Lipińska
Zdjęcia: Arleta Gohra-Kajdaniak, Katarzyna Lipińska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.