• Kontrast strony

W dniu 8 maja 2023 roku Młodzieżowe Centrum Kariery w Słupcy zorganizowało drzwi otwarte i zaprosiło na wycieczkę po jednostce klasę VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy. To już kolejne Drzwi otwarte jednostki pionu rozwoju zawodowego. 

–  Jak co roku staramy się, aby młodzież mogła osobiście doświadczyć wskazanych informacji i form wsparcia ze strony jednostki pionu rozwoju zawodowego – mówi pośrednik pracy.

Podczas Dnia otwartego młodzież lokalna miała możliwość uzyskania informacji o jednostce, poznania form wsparcia ze strony zarówno doradcy zawodowego, jak i pośrednika pracy. Młodzi ludzie mieli również okazję pozyskać wiedzę na temat: jak aplikować do wymarzonej szkoły, dlaczego wybór szkoły ponadpodstawowej jest tak ważny i co za tym idzie, jak znaczące jest poznanie siebie i własnych zasobów, aby świadomiej wybrać ścieżkę kształcenia.

Młodzież chętnie pytała, a organizatorzy starali się przekazać pełną rzetelną informację, na zadawane pytania.

W trakcie spotkania ósmoklasiści otrzymali między innymi: broszurę przewodnika ósmoklasisty oraz ulotki i broszury na temat Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy oraz rekrutacji do Ochotniczych Hufców Pracy.

Spotkanie to upłynęło w miłej i żywej atmosferze.

09.05.23 Słupca 3 MCK 3

Tekst: Wioletta Hoffman
Zdjęcia: Marcin Nowak, Wioletta Hoffman

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.