• Kontrast strony

Drugi tydzień Akcji Lato w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Niechanowie rozpoczął się grillem integracyjnym, gdzie w piękne, słoneczne popołudnie młodzież wraz z instruktorami praktycznej nauki zawodu, po odbytych praktykach miała okazję spędzić czas na świeżym powietrzu. Była to doskonała okazja do integracji, relaksu oraz nauki w nieformalnej atmosferze. Wydarzenie zostało starannie zaplanowane przez zespół instruktorów praktycznej nauki zawodu oraz opiekunów ośrodka.

W trakcie wydarzenia odbyły się krótkie warsztaty prowadzone przez instruktorów praktycznej nauki zawodu. Tematyka była różnorodna, od technik grillowania, przez zasady zdrowego odżywiania, aż po umiejętności zawodowe. Wspólne grillowanie okazało się miłym spotkaniem. Młodzież nie tylko świetnie się bawiła, ale również miała okazję nauczyć się wielu praktycznych umiejętności, zacieśnić więzi z instruktorami praktycznej nauki zawodu i rówieśnikami.

Kolejne dni to "Doskonalenie umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze oraz przyswojenie podstawowych przepisów ruchu drogowego". Celem zajęć było podniesienie świadomości uczestników na temat zagrożeń oraz konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Zajęcia miały na celu zmianę postaw i zachowań młodzieży w kierunku większego dbania o bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze.

Nie mogło zabraknąć ogniska, w którym wzięli udział uczestnicy pod opieką wychowawców, tworząc atmosferę pełną radości, integracji i wspólnej zabawy. Młodzież, pod czujnym okiem wychowawców, zbierała drewno na opał i przygotowywała miejsce na ognisko. Wszyscy obecni uczestnicy byli zaangażowani w organizację, co dodatkowo wzmocniło ducha współpracy i odpowiedzialności. Rozpoczęcie spotkania poprzedził krótki instruktaż dotyczący zasad bezpieczeństwa oraz prezentacja, jak właściwie rozpalić ognisko. Młodzież wraz z wychowawcami wykorzystała okazję do wspólnych rozmów, które dotyczyły planów na wakacje. Ognisko zakończyło się wspólnym gaszeniem ognia, dbając o to, aby miejsce po ognisku zostało dokładnie posprzątane. Uczestnicy z entuzjazmem wyrażali swoje zadowolenie i nadzieję na kolejne takie spotkanie po wakacjach. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że powinny się one stać tradycją ośrodka.

Na zakończenie spotkań odbyła się "Baloniada". Wychowawcy zorganizowali w ostatnim dniu świetną zabawę. Młodzież przygotowała baloniki, napełniając je wodą. Zabawa polegała na odbijaniu ich ręcznikami. Drużyny miały za zadanie odbić jak najwięcej baloników bez ich uszkodzenia. Zabawa przyniosła wiele radości i uśmiechu na twarzy uczestników.

Równocześnie z baloniadą, na terenie ośrodka odbyły się rozgrywki w badmintonie. Młodzież skorzystała z pięknej pogody, grając zacięcie i rywalizując między sobą. Mimo ogromnych emocji podczas gry cała rozgrywka przebiegła w duchu fair play.

Po zakończeniu zabaw sportowych, jeden z uczestników wykazał się pozytywną postawą i sam z własnej inicjatywy zaproponował odświeżenie i pomalowanie pomieszczenia służącego za aneks kuchenny w internacie. Franciszek z ogromnym zaangażowaniem pomalował całe pomieszczenie i posprzątał po zakończonej pracy. Za jego pozytywną postawę na rzecz internatu oraz całej społeczności został wyróżniony przez Kierownika Internatu.

Koniec dnia to wspólne biesiadowanie przy pizzy. Akcja Lato połączona z tym wydarzeniem pokazała, jak ważne są takie inicjatywy dla budowania społeczności i wspierania rozwoju młodych ludzi. Już teraz wszyscy czekają na kolejną edycję, która na pewno przyniesie równie wiele pozytywnych doświadczeń.

09.07.2024 Niechanowo

Tekst: Grażyna Kozanecka
Zdjęcia: Agnieszka Cyganek, Maria Grunwald, Joanna Adamczewska, Łukasz Skory

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.