Z ogromnym zaangażowaniem młodzież z Hufca Pracy w Krotoszynie przez cały rok brała udział w akcji prospołecznej "Pomoc ważona kilogramami" dedykowanej Jakubowi – rówieśnikowi, który wymaga stałej rehabilitacji z powodu chorób, jakimi jest obarczony. U Jakuba stwierdzono zespół Millera–Diekera, dziecięce porażenie mózgowe, zaburzenia równowagi, Jakub nie mówi i samodzielnie nie chodzi. Środki ze sprzedaży zebranych nakrętek przeznaczone są na turnus rehabilitacyjny, który dla Jakuba jest niezbędny.

Działania na rzecz chorego chłopca zainicjowała uczestniczka krotoszyńskiej jednostki – Wiktoria Szymańska – uczennica Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie. Dziewczynka rozpropagowała akcję wśród młodzieży, społeczności hufcowej i lokalnej, a wsparcie wychowawców i rodziców pozwoliło na magazynowanie zebranych nakrętek przez okres trwania zbiórki. Nakrętki zbierane były przez cały rok, a ich ilość była ogromna. Przekazanie nastąpiło tuż przed Mikołajkami i była to bardzo dobra okazja, żeby zrobić prezent dla Jakuba.

Na umówione spotkanie z Jakubem i jego mamą wybrały się wraz z wychowawcą uczestniczki – Wiktoria Szymańska i Ania Łopaczyk, które na ręce mamy przekazały życzenia dla Jakuba oraz upominek świąteczny, który bardzo go wzruszył.

Integrowanie się z osobami z niepełnosprawnością daje niewymierne korzyści dla młodzieży, pokazuje, jak cennym darem jest zdrowie oraz ile zdrowy człowiek ma możliwości, a często ich nie wykorzystuje.

Uczestnicy zadeklarowali kontynuację akcji w przyszłym roku. Przekonali się, że ich działanie dało realną pomoc co wzbudziło wiele pozytywnych emocji.

HP Krotoszyn1 11.12.23

Tekst i zdjęcia: Sylwia Witkowska                                                 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.