• Kontrast strony

Z inicjatywy specjalisty ds. rozwoju zawodowego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile zorganizowano spotkanie poświęcone pierwszej pracy wchodzącym na rynek pracy uczestnikom Hufca Pracy w Czarnkowie ze Szkoły Branżowej Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie.

Gośćmi młodzieży byli Inspektorzy Pracy z Państwowej Inspekcji Pracy w Pile: Pan Dariusz Gorlewicz i Pan Jarosław Mięsikowski.

Prelegenci spotkania wskazywali na rolę ochrony pracy przez państwo realizowaną przez służby Państwowej Inspekcji Pracy. Zwracano uwagę na istotne różnice w formach zatrudnienia – umowa o pracę a umowa zlecenie. Podkreślono prawo do urlopu i wynagrodzenia pracownika oraz odpowiedniego zabezpieczenia bezpieczeństwa i higieny pracy.

Uzupełnieniem spotkania była odpowiedź na zadawane pytania przez uczestników oraz możliwość zapoznania się z publikacjami wydanymi przez biuro komunikacji społecznej Państwowej Inspekcji Pracy.

21.05.2024 Piła 2

Tekst: Wiesław Bidziński
Zdjęcia: Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.