Uczestnicy z Hufca Pracy 15-3 w Koninie, w dniu 03 października 2023 roku wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji #sadziMY.

To już piąta edycja wielkiego, narodowego sadzenia drzew, do której dołączyło się Nadleśnictwo Konin. Akcji patronuje Prezydent RP – Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ jest rokiem poprzedzającym jubileusz setnej rocznicy istnienia Lasów Państwowych. Z tej okazji leśnicy z całej Polski przygotowali milion sadzonek. W ramach inicjatywy Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych oraz uczestnicy z Hufca Pracy w koninie odebrali sadzonki sosny i buku, które posadzili na terenie jednostki.

Przedsięwzięcie miało na celu pokazanie młodzieży, jak bardzo ważną rolę zdrowotną i wizualną odgrywa przyroda w naszym życiu. Uczestnicy konińskiego Hufca Pracy są dumni, że mogli aktywnie włączyć się w tak ważną akcję przyczyniającą się do zwiększenia zalesienia na swoim terenie.

4.10.23 Konin HP Tekst: Hanna Zięba
Zdjęcia: Bożena Nowaczewska, Marta Marcinkowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.