W ramach Akcji Letniego Wypoczynku dla dzieci i młodzieży, w dniu 4 sierpnia 2023 roku zorganizowano wyjście do kina w Lesznie na premierę filmu „Lessie. Nowe przygody”. Najsłynniejszy pies Lessie ponownie powrócił na duże ekrany kin.

„Lessie. Nowe przygody” to historia o przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka Collie, oparta na bestsellerowej książce Erica Knighta. To nie tylko historia miłości, wierności i przywiązania psa do człowieka.

Wydana w 1940 roku historia o przyjaźni Lessie i młodego chłopca podbiła serca młodych czytelników, widzów i odniosła wielki sukces. Film „Lessie. Nowe przygody” opowiada o perypetiach chłopca Flo, jego kudłatego psa Lessie i jego przyjaciół.

Ciężko uwierzyć, że od pierwszej premiery filmu o Lessie, który powstał w 1943 roku minie właśnie 80 lat. Od tego czasu nakręcono kilkanaście filmów, a następne pokolenia śledzą losy dzielnego psa.

Z pewnością film wzbudza wśród młodych widzów wiele emocji takich jak: obawę o dalsze losy bohaterów, ale także zaciekawienie, uśmiech i radość.

Tekst i Zdjęcia: Ewa Moryson

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.