• Kontrast strony

W dniu 12 marca 2024 roku przypadała 25. rocznica wstąpienia Polski do NATO, a w dniu 1 maja – 20 rocznica. akcesji Polski do Unii Europejskiej. Rocznice te są obchodzone przez wszystkie instytucje publiczne, także Ochotnicze Hufce Pracy.

Hufiec Pracy w Krotoszynie z tej okazji przeprowadził zajęcia edukacyjne z młodzieżą prezentujące proces negocjacji i przygotowywań Polski do wstąpienia do NATO i Unii Europejskiej. Obecna młodzież jest urodzona już za czasów Polski w tych instytucjach, przez co nie doświadczyła życia w okresie komunizmu i zależności gospodarczej, politycznej od Związku Radzieckiego. Uświadomiono im, że sukces w negocjacjach i finalne przyłączenie naszego kraju do struktur zachodnich było możliwe, dzięki konsekwentnej polityce wszystkich rządów i całej klasie politycznej Polski w okresie przedakcesyjnym.

Podczas zajęć przybliżono młodzieży sylwetki i wkład najważniejszych polityków, premierów i ambasadorów, którzy przyczynili się do tego, że obecnie możemy czuć się bezpiecznie w ramach struktur NATO i Unii Europejskiej. Zaprezentowano także fragmenty wypowiedzi Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i Premiera Jerzego Buska z Konferencji pod tytułem "A gdyby sojuszu nie było…".

Zajęcia zakończyły się pracą w grupach, w których młodzież przygotowywała plakaty prezentujące symbole Unii Europejskie oraz wartości, którymi kieruje się Unia Europejska i NATO.

Hufiec Pracy Krrotoszyn 16.05.2024 2
Hufiec Pracy Krrotoszyn 16.05.2024 3
Hufiec Pracy Krrotoszyn 16.05.2024 4
Hufiec Pracy Krrotoszyn 16.05.2024 5

Tekst: Artur Gręda
Zdjęcia: Artur Gręda i Daniel Kulawski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.