W jednostkach OHP na Warmii i Mazurach, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości stał się czasem intensywnych aktywności, przedsięwzięć i inspirujących zajęć. Również w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Nidzicy wydarzyło się wiele fascynujących inicjatyw, które nie tylko podkreśliły znaczenie tego wyjątkowego tygodnia, ale także ukazały zaangażowanie placówki w rozwój młodzieży i samokształcenie kadry zawodowej.

Jednym z głównych punktów programu było spotkanie z młodzieżą szkolną w ramach programu „ABC prowadzenia działalności gospodarczej”. Celem tego przedsięwzięcia było dostarczenie uczniom fachowej wiedzy i doświadczenia z zakresu prowadzenia własnego biznesu. Młodzież miała okazję spotkać się z zaproszonymi gośćmi, ekspertami z różnych instytucji, m.in. z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. To spotkanie nie tylko poszerzyło horyzonty uczestników, ale również dostarczyło im cennych wskazówek i inspiracji do przyszłej przedsiębiorczości. Ponadto młodzi ludzie uczestniczyli w ciekawych zajęciach teoretyczno-praktycznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Program ?Cyfrowy Obywatel? pozwolił młodzieży zapoznać się z zasadami korzystania z Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Pracownicy placówki szczegółowo przedstawili jak korzystać z elektronicznych usług, jakie informacje można uzyskać za pomocą PUE ZUS oraz jakie symulacje i wyliczenia może dokonywać każdy elektroniczny klient. Praktyczna część zajęć pozwoliła młodzieży na założenie swojego osobistego profilu PUE pod okiem profesjonalistów.

Nie tylko młodzi ludzie mieli okazję do nauki i rozwoju. Specjalistki z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Nidzicy wzięły udział w spotkaniu powiatowego zespołu ds. ekonomii społecznej, gdzie omawiano nowe cele strategiczne na rok 2024. To dowód na to, że Światowy Tydzień Przedsiębiorczości nie tylko skupia się na rozwoju młodych ludzi, ale także stawia na postęp w samokształceniu kadry zawodowej.

Warto podkreślić, że opisane inicjatywy nie są jednorazowym wydarzeniem. Specjaliści z OHP podejmują podobne działania przez cały rok, angażując się w rozwijanie kompetencji młodzieży i wspierając rozwój przedsiębiorczości lokalnej społeczności. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości staje się więc pretekstem do podkreślenia regularnych wysiłków na rzecz edukacji i rozwoju społecznego.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.