• Kontrast strony

Jak rozpocząć przygodę z żeglarstwem? Ile czasu potrzeba, aby nauczyć się żeglować? Tego jak przygotować się do pływania na żaglach, jak zdobyć patent żeglarski czyli „prawo jazdy” na jacht, uczyli się uczestnicy OHP z Olsztyna, Mrągowa, Olecka Pisza i Giżycka podczas I Wojewódzkich Warsztatów Żeglarskich OHP na Warmii i Mazurach nad Jeziorem Ryńskim.


 

Dwudniowe warsztaty rozpoczęły się zajęciami z pierwszej pomocy, przeprowadzonymi przez żołnierzy WOT. Jak opowiadają uczestnicy było ciekawie, bo nawet zajęcia z pierwszej pomocy były niestandardowe. – Mieliśmy dużo zadań praktycznych. Byliśmy podzieleni na dwie grupy, jedna niosąca pomoc, druga poszkodowanych. Mogliśmy przećwiczyć w działaniu wszystko to, o czym mówili wcześniej instruktorzy. Następnie uczyliśmy się węzłów żeglarskich i ratowniczych, podstawowych manewrów żeglarskich oraz dowiedzieliśmy się, jak planować całą wyprawę – opowiadają podopieczni giżyckiego OHP – gospodarzy przedsięwzięcia.

Wieczorami, po odłożeniu żeglarskiego osprzętu, na młodzież czekały dodatkowe atrakcje – ognisko, rejs Dezetą po Jeziora Ryńskiego, zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Rynie i pełne adrenaliny rejsy motorówką.

Autor tekstu: Magdalena Łępicka – Kierownik Hufca Pracy w Giżycku

Autor zdjęć: Anna Kubach – wychowawca Hufca Pracy w Giżycku

WAMA_1_I_Wojewódzkie_Warsztaty_Żeglarskie.jpgWAMA_2_I_Wojewódzkie_Warsztaty_Żeglarskie.JPGWAMA_4_I_Wojewódzkie_Warsztaty_Żeglarskie.jpgWAMA_5_I_Wojewódzkie_Warsztaty_Żeglarskie.jpgWAMA_6_I_Wojewódzkie_Warsztaty_Żeglarskie.jpgWAMA_7_I_Wojewódzkie_Warsztaty_Żeglarskie.jpg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.